2019.gada 19.maijā, plkst. 10.00, Cēsu novadā, Vaives pagastā

Ņemot vērā iepriekšējās vasaras pieredzi un šī gada laika apstākļu prognozi, aizvien lielāka aktualitāte ir uzkrāt un saglabāt augsnē ūdeni. Kā to ir iespējams izdarīt dārzā, uzzināsiet permakultūras seminārā "Dobju veidošana, ievērojot augsnes reljefu".

Seminārā mācīsimies nospraust dabā augstumlīknes, izvēlēties dobes veidu, ievērojot augsnes reljefu un vietas īpatnības,  veidot dobi izmantojot koksni un dažāda veida mulčas, lai varētu šīs prasmes pielietot arī savā dārzā.

Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta "Skolu dārzi Latvijas simtgadei" ietvaros tika aizsākta Tautskolas 99 Baltie zirgi dārza izveide. Jaunajai skolas ēkai vieta ir nolūkota meža vidū, tāpēc izaicinājumu un darba ir daudz.

Pasākuma laikā tika izveidotas augstās dobes dārzeņiem, stādīti kartupeļi sienā, apgūta prasme mulčēt ar dažādiem materiāliem, uzzināts daudz jauna un precizēts līdz galam neizprastais. Kopīgi darbojoties, bija prieks par padarīto un doto ieguldījumu kustības ''Skolu dārzi'' tālākai attīstībai.

Back to Top